רשלנות רפואית הקשורה עם חוסר איתור מוקדם של מום מולד

קיימות בדיקות רבות שתפקידן איתור מוקדם של מומים מולדים כגון אולטרסאונד, בדיקת מי שפיר, בדיקת חלבון עוברי ובדיקות דם. יחד עם זאת, במקרים של רשלנות רפואית עשויים הרופאים להתעכב בזיהוי המום או לא לזהותו כלל. רשלנות רפואית מן הסוג הזה פוגע בצורה אנושה באוטונומיה של נשים הרות ועשויה לגרור נזקים בלתי הפיכים. חוסר איתור מוקדם של מום מולד, לידה עם מום עקב תהליך לידה לא שגרתי או כל תחושה המעידה על התרשלות רפואית מחייבת התייעצות עם עורך דין לצורך מיצוי הזכויות הקבועות בחוק.

רשלנות רפואית הקשורה עם חוסר איתור מוקדם של מום מולדהתנאים להוכחת רשלנות

על מנת להוכיח את טענות התביעה ברשלנות רפואית הקשורה עם חוסר איתור מוקדם של מום מולד יש צורך בקיומם של שלושה תנאים. התנאי הראשון הוא הוכחה שהרופא או המוסד הרפואי ערכו מעקב הריון רשלני. לצורך הוכחה זו ניתן להיעזר ברשומות הרפואיות ובחוות דעת של מומחים. התנאי השני הוא הוכחת קשר סיבתי לכך שבמידה והיה מתגלה המום ניתן היה להפעיל פרוצדורות רפואיות ובמקרים מסוימים אפילו להפסיק את ההריון. לבסוף, התנאי השלישי להוכחת רשלנות רפואית עקב חוסר איתור מוקדם של מום מולד הוא אומדן נזקים על פי תקדימים.

כיצד יש להתנהל בתביעות רשלנות רפואית בהריון?

בתביעות בגין חוסר איתור מוקדם של מום צריך בית המשפט להשתכנע לא רק לגבי הרשלנות הרפואית עצמה, אלא גם לגבי כך שאיתור תקין היה גורר התנהלות שונה. מבחינת פיצויים, בתי משפט בישראל פוסקים סכומים גבוהים שמטרתם מתן עזרה לנזקים פיזיים ונפשיים. מומים מולדים גורמים בדרך כלל לנכויות שונות ולכן איחור באבחון מום הוא הפרה של חובת הרופא. המומים העיקריים אותם ניתן לאתר לפני הלידה הם תסמונת דאון, פיגור שכלי ושיתוק מוחין. אי מתן טיפול לחלק מהתסמינים של המחלות הללו בתחילת ההריון יכול להוות גורם להתפתחות פיגור בעובר ומעיד על רשלנות רפואית חמורה. במידה והמומים לא אותרו במהלך ההריון צריכים ההורים לאגור תיעוד ומסמכים רלוונטיים, להתייעץ עם עורך דין ולתבוע את הרופא.

עו”ד לימור מסר: “תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא “כוכב הצפון” שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה”.

פנייה לייעוץ אישי ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: לב.האמור לעיל ובכל המאמרים באתר האם להתגרש אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני הבוחן את נסיבות העניין הספציפי. המסתמך על המידע עושה כן על אחריותו האישית בלבד.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

תל אביב

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני חייג:

077-9974772


מידע חשוב נוסף