LawLink_MainPic האם להתגרש?
LawLink_MainPic האם להתגרש?
פנייה לייעוץ אישי  עורך דין לענייני משפחה שילחם בשבילך!

  אחד הקשיים הגדולים בהתמודדות עם הליכים משפטיים בתחום המשפחה, הוא הקושי להילחם בבן משפחה.

  אתם יודעים שזה הכרחי, אתם מבינים שמדובר בזכויות החשובות שלכם או של הילדים שלכם – והמאבק הוא צודק ונכון. אבל בלב, בלב משהו נשבר והדבר האחרון שאתה רוצה זה לדבר עם עורך דין לענייני משפחה.

  אבל לפעמים אין ברירה, ואני כאן כדי שלא תעברו את המשבר הזה לבד!

  תוכן עניינים

  עורך דין לענייני משפחה הוא הרבה יותר מעורך דין

  חשוב לי להבהיר לפני הכל, שאני תמיד בצד שלך.

  הרבה לפני שאני עורך דין לענייני משפחה אני יודע שללוות לקוחות בתיקי משפחה זה גם להיות אוזן קשבת, להיות זמין, להיות יועץ אישי, יועץ סתרים ואולי גם קצת חבר ופסיכולוג.

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   אני נלחם עבור הלקוחות שלי, אני מנהל עבורם משא ומתן בהוגנות ותוך ניסיון להנמיך את הלהבות. מצד שאני אני יודע גם לנהל את הקרבות על הצדק עבור הלקוחות שלי.

   ואני יודע שאם פניתם לעורך דין שמבין בדיני משפחה – זה היה כדי שהוא יעזור לכם למצות את הזכויות שלכם או של בן משפחה קרוב שלכם – וזו השליחות שלי.

   תחום המשפחה הוא תחום מקיף, הנוגע למגוון רחב של עניינים שבין אדם ומשפחתו.

   כיצד בונים אסטרטגיה משפטית בניהול תיק משפחה?

   בניית אסטרטגיה משפטית, היא אחד החלקים החשובים ביותר בניהול תיק משפחה. אסטרטגיה משפטית נכונה, תסייע לכם לנהל את תיק הגירושין בהצלחה, ולשמור על הזכויות שלכם בגירושין. מנגד אסטרטגיה משפטית מוטעית, עלולה להסב לכם נזק רב, ולפגוע בטובתכם ובטובת הילדים שלכם.

   1# איסוף ראיות בניהול תיק גירושין

   על מנת לבנות אסטרטגיה משפטית בניהול תיק משפחה, חשוב קודם כל לאסוף את כל המידע הרלוונטי להליך הגירושין.

   חשוב לדעת מה היקף הרכוש שלכם ושל בן הזוג שלכם, ולתעד ולאסוף ראיות על כל הכנסותיו של בן הזוג. בנוסף, אם אתם חושדים שבן הזוג בוגד בכם, חשוב לתעד גם ראיות לבגידות, וניהול מערכת יחסים חדשה.

   אם אתם חיים בנפרד, וכבר מחלקים בפועל את הזמן שלכם עם הילדים, חשוב גם לתעד התנהלות בעייתית של בן הזוג עם הילדים. למשל במקרים בהם הוא נמנע מלהגיע למפגשים עם הילדים, מאחר למפגשים, או חלילה פוגע בילדים, מונע מכם לראות את הילדים, או מסית אותם כנגדכם.

   לאחר שאספתם את כל הראיות, עליכם להבין האם נדרשות לכם ראיות נוספות לצורך ניהול יעיל של ההליך, והאם אתם זקוקים לשירותים של חוקר פרטי, מומחה לניכור הורי וכו'.

   2# בחירת אופן ניהול הליך הגירושין

   אחת ההחלטות האסטרטגיות החשובות ביותר בניהול תיק משפחה, היא ההחלטה על אופן ניהול תיק הגירושין – בהסכמה או בערכאות השיפוטיות.

   חשוב להחליט האם יש סיכוי לנהל את הליך הגירושין בהסכמה, הדרך המומלצת לניהול הליך גירושין, או שמא יש לפנות באופן מיידי לערכאות השיפוטיות, בפרט במקרים בהם יש חשש שבן הזוג יבריח רכוש, יברח עם הילדים לחו"ל, או ימהר לפתוח ראשון הליך גירושין, ויזכה ליתרון לבחור היכן יתנהל הליך הגירושין.

   3# בחירת הערכאה השיפוטית בה יתנהל הליך הגירושין

   החלטה אסטרטגית נוספת חשובה ביותר, היא בחירת הערכאה השיפוטית בה ינוהל הליך הגירושין.

   בהליכי גירושין בישראל, יש שתי ערכאות המוסמכות לדון, בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. על מנת לבחור בערכאה השיפוטית בה יתנהל הליך הגירושין, על בן הזוג לפתוח ראשון בהליכים כדין. ניתן לפתוח בהליך באמצעות פתיחת תיק גירושין מקוון.

   לבחירת הערכאה השיפוטית בה יתנהל הליך הגירושין, יש משקל כבד והשפעה רבה על תוצאות ההליך, והיא יכולה לשנות את תוצאות ההליך מקצה לקצה.

   בניגוד למקובל לחשוב, בית הדין הרבני אינו בהכרח מטיב עם גברים, ובית המשפט לענייני משפחה אינו בהכרח מטיב עם נשים. הבחירה באחת הערכאות, תעשה בהתאם לכלל הנסיבות והראיות שתאספו, ולכן חשוב לאסוף ראיות מבעוד מועד, ולהקדים ולפעול במהרה, תוך בחינה מדוקדקת של הנסיבות האישיות שלכם.

   4# תכנון אופן ניהול הליך הגירושין

   לאחר בחירת אופן ניהול הליך הגירושין ובחירת הערכאה השיפוטית, חשוב לתכנן את האסטרטגיה לאופן ניהול התביעות, ולסוגי התביעה שאתם מבקשים להגיש, לרבות הסעדים הזמניים הנדרשים לכם.

   האם ניתן להתגרש לבד, בלי עורך דין?

   החוק לא מחייב ליווי של עורך דין גירושין וניתן להתגרש גם ללא סיועו. יחד עם זאת, לדעתנו מדובר בנטילת סיכון שעלולה לעלות לכם ביוקר. איש חכם אמר לי פעם שגם לרופא שיניים לא חייבים ללכת, אפשר לעקור שן גם לבד… לא מומלץ, בקיצור.

   עורך דין לענייני משפחה ידאג למצות את כל הזכויות המגיעות לכם, וימנע מכם לעשות טעויות קריטיות בהליכים המשפטיים שתנהלו.

   ברוב המקרים כשאנחנו נחשפים ללקוחות שייצגו את עצמם הם איבדו זכויות רבות המגיעות להם ובסופו של יום נאלצו למצוא את עצמכם בפתחו של הליך ערעור מורכב, או נאלצים להגיש תביעה לשינוי הסכם גירושין שקיפח את זכויותיהם (תביעה שתתקבל רק במקרים חריגים ביותר).

   5 טיפים שיעזרו לך לבחור עורך דין משפחה שיתאים לך

   1. בחרו בעורך דין בעל ידע וניסיון מוכח בתחום דיני המשפחה.
   2. בחרו בעורך דין לענייני משפחה שידע איך לנהל עבורכם גם הליכי משפחה מורכבים מבלי להסלים אותם לסכסוכים מרים וממושכים.
   3. בחרו עורך דין לענייני משפחה בעל ניסיון גם בהליכי גישור במשפחה.
   4. בחרו בעורך דין לענייני משפחה שיהיה קשוב לצרכים שלכם, ויעמיד בפניכם את כל האפשרויות ואת כל ההשלכות, של כל צעד שתבחרו לעשות.
   5. בחרו בעורך דין לענייני משפחה שמתחייב להיות זמין עבורכם, גם הרבה אחרי שסיימתם לשלם לו…

   אני מקווה שאני עומד בכל התנאים האלה, ואני כותב אותם לפניכם כי חשוב לי שתדעו מהן הציפיות שלי מהשירותים שתקבלו ממני ומהמשרד שלי. 

   כמה עולה הייצוג המשפטי בדיני משפחה?

   עלויות האגרות בהליכי משפחה יכולות לנוע בין מאות שקלים בודדים לבין אלפי שקלים, עבור כל בקשה שתוגש במהלך ההליך, בהתאם להליך המנוהל.

   עלויות הייצוג המשפטי בדיני המשפחה הן משתנות בהתאם לסוג ההליך ומורכבות הנסיבות בתיק.

   לא דומה תיק שצפויים להתקיים בו 3 דיוני הוכחות, לתיק שבו יש לחקור 8 עדים ולהתנהל ביותר מ-10 דיונים.

   ככלל, הליכים בהסכמה יהיו זולים באופן ניכר מהליכים שיתנהלו בערכאות המשפטיות ויצריכו ניהול הליך מלא וייצוג בדיונים.

   ובכל זאת, כמה הייצוג עולה?

   הליכי גירושין או ירושה בהסכמה, יכולים לנוע בין סך של אלפי שקלים לסך של עשרות אלפי שקלים לכל הצדדים.

   לעומת זאת, הליכי גירושין או ירושה בערכאות השיפוטיות, ינועו בין סך של עשרות אלפי שקלים לסך של מאות אלפי שקלים, לכל אחד מהצדדים.

   משרדי עורכי הדין למשפחה הבולטים בישראל

   אשמח לייצג וללוות אתכם בצורה הטובה, המקצועית והמסורה ביותר. ובכל זאת, הנה לכם רשימה של קולגות, מעורכי הדין למשפחה הבולטים והמקצועיים בישראל:

   עו"ד צפית דיבון-קצובר

   עו"ד שי קדמי

   עו"ד רות דיין וולפנר

   עו"ד חגית לב

   עו"ד ארתור שני

   עו"ד אביבית מוסקוביץ

   עו"ד יוסי הרשקוביץ

   עו"ד רן רייכמן

   בסיכומו של יום, הליכים משפטיים בדיני משפחה הם בדרך כלל מורכבים, טעונים ובעלי השלכות פיננסיות ומנטליות על הצדדים הלוקחים בהם חלק.

   ייצוג אחראי של עורך דין לענייני משפחה יבטיח כי יישמע קולכם בבית המשפט, ימוצו זכויותיכם ותקבלו הרבה יותר. ההחלטה הנבונה ביותר שתוכלו לעשות ככל שעלה הצורך בייצוג משפטי בתחום דיני המשפחה – הוא להתייעץ ולקבל הכוונה לפני כל צעד.

   אשמח לעמוד לרשותכם.

   *האמור לעיל ובכל המאמרים באתר LawLink אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני הבוחן את נסיבות העניין הספציפי. המסתמך על המידע עושה כן על אחריותו האישית בלבד.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9969183 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף