פסק דין רשלנות רפואית שהביאה למות עובר

פסק דין רשלנות רפואית שהביאה למות עוברתביעה שהוגשה נגד בית החולים רמב"ם בחיפה הביאה לפסיקה מעניינת של בית המשפט. פסק הדין עסק באשפוז של אישה הרה אשר אובחנה כלוקה במחלת כוליטיזיס. המחלה מתאפיינת בהפרשות נוזלי המרה מהכבד ולכן מחייבת טיפול תרופתי. בבית החולים אליו הגיעה האישה ההרה הוחלט כי במקביל לטיפול יש לבצע ניטור עוברי שלוש פעמים ביום, זאת על מנת לבדוק כיצד משפיעות התרופות על העובר.

יחד עם זאת, יום לפני שחרורה מבית החולים הצביע הניטור על האטה ממושכת בדופק של העובר למשך 4 דקות. הצוות הרפואי התרשם מסרט הניטור כי מדובר על תקלה ולכן לא הציע את הטיפול המתאים. בנוסף, יום לאחר שחרורה הובהלה האישה אל בית החולים בטענה כי אינה מרגישה את העובר. באותו רגע בוצעה בדיקה נוספת בו נתגלה כי העובר ללא דופק וללא רוח חיים.

טענות הצדדים בפסק הדין

טענות הצדדים בפסק הדין של בית המשפט נסמכו על חוות דעת רפואיות. בני הזוג טענו כי הניטורים דרשו מעקב הדוק יותר מטעם הרופאים, בעוד הצוות הרפואי טען כי אומצו סטנדרטים מחמירים ולכן אין מקום לקבוע כי הייתה רשלנות רפואית. בית החולים אף צירף לכתב ההגנה טענת מומחה הקובע כי הטיפול בתובעת היה סביר.

פיצויים והחלטת בית המשפט

השופטת אשר ערכה את פסק הדין קיבלה את התביעה. על פי פסק הדין יכול היה הצוות הרפואי לצפות את הנזק שעלול להיגרם לעובר עקב הטיפול והשחרור הצפוי, אך הוא כאמור לא עשה זאת. עוד נקבע כי היה מקום לבצע בדיקת אולטרא סאונד לאחר הניטור הכושל. הצוות הרפואי לא עשה זאת ולאחר מדובר על פי פסק הדין בהתרשלות חמורה.

בכל הנוגע אל פיצויים, פסק הדין קבע כי בית החולים ישלם 900,000 ש"ח לתובעים ואף יישא בכל הוצאות המשפט ובשכר טרחת עורך הדין על סך 216,000 ש"ח. פסק דין זה מלמד על היחס של בתי המשפט למקרים של רשלנות רפואית ועל החשיבות של התייעצות עם עורך דין טרם הגשת תביעה.

* צריך ייעוץ ברשלנות רפואית? דע מהן זכויותיך – פורום משפטי: פורום רשלנות רפואית

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה".

פנייה לייעוץ אישי ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: מפתח.האמור לעיל ובכל המאמרים באתר האם להתגרש אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני הבוחן את נסיבות העניין הספציפי. המסתמך על המידע עושה כן על אחריותו האישית בלבד.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

תל אביב

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני חייג:

077-9974772


מידע חשוב נוסף