מתי ניתן לבצע הליך גישור?

מתי ניתן לבצע הליך גישור?הליך גישור מתאים למקרים בהם קיימת מחלוקת הנובעת מעמדות מנוגדות בין צדדים. מחלוקת זו יכולה להיות תולדה של סכסוך רב שנים, או לחילופין חלק מויכוח קיים המתעורר באופן ספונטני. המחלוקת היא ליבו של תהליך הגישור ובלעדיה אין צורך באף סוג של פתרון סכסוכים. מעבר לכך, יש לזכור כי ההליך מתאים גם עבור אנשים פרטיים וגם עבור חברות, ארגונים ורשויות.

עו"ד לילך נחמיה מסבירה כי גישור מומלץ עבור מי שרוצה להימנע מבירוקרטיה ולהגיע לפתרון יציב ועמיד לאורך זמן. אף על פי כן, אחד המאפיינים העיקריים של ההליך בא לידי ביטוי ברצונם החופשי של הצדדים למצוא פתרון חיובי ולהסכים לשוחח על הבעיות. בניגוד לשיטות אחרות עבור פתרון סכסוכים, הגישור מחייב את הצדדים בנטילת עמדה וניהול מערכת יחסים הדדית. הצלחת התהליך תלויה במידה רבה באופן בו הצדדים מפרים אחד את השני, ואף מבינים כיצד ניתן להגיע להסכמה בדרך המהירה והאפקטיבית ביותר.

האם הצדדים מוכנים להגיע לפתרון בעזרת גורם חיצוני?

יש עוד מאפיינים של הליך גישור עליהם כדאי להישען. ראשית, כמו שעו"ד לילך נחמיה – גישור הוגן מציינת, ההליך אידיאלי כאשר ישנה מוכנות ברורה בין הצדדים להגיע לפתרון מסוים בעזרתו של גורם עצמאי ונייטרלי. כאן למעשה טמון הסוד של גישור מוצלח: הצדדים לא צריכים להגיע לפתרון לבדם, או למצוא דרך ביניים שתהיה מוסכמת על שניהם. תפקידו של גורם אובייקטיבי המגיע מבחוץ הוא לספק פרפסקטיבה אמינה, לראות את הבעיות בעיניים חדשות ולמצוא פתרונות מרעננים.

שנית, הצדדים בהליך גישור זקוקים לכוונות טובות וצריכים לחשוב על הטווח הארוך. אין טעם להתחיל בתהליך כאשר המטרה היא הישג חד פעמי בלבד. התהליך נמדד לאורך זמן ויש לו משמעויות רבות. רק בהתקיים תנאים ברורים כמו קיומה של מחלוקת, רצון חופשי של הצדדים להגיע לפתרון חיובי, מוכנות וכוונה ניתן לסיים את הגישור על הצד הטוב ביותר. במקרים אחרים עלול התהליך להחמיר את המצב ולהביא לביצור של כל אחד מהצדדים בעמדותיהם המקוריות.

ההמלצה היא להימנע מהליך שלא נעשה ללא המאפיינים המוקדמים, או חלילה עקב רצון בלעדי של אחד הצדדים בלבד.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה".

פנייה לייעוץ אישי ללא התחייבותכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.האמור לעיל ובכל המאמרים באתר האם להתגרש אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני הבוחן את נסיבות העניין הספציפי. המסתמך על המידע עושה כן על אחריותו האישית בלבד.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: משאית.
פרטי יצירת קשר:

יגיע כפיים 2,

תל אביב

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני חייג:

077-9974772


מידע חשוב נוסף